HABERLER
Şiddetsizlik ya da Sessizlik-Gençler Ne Düşünüyor Projesi İçin Ekip Arkadaşı Arıyoruz!!!

“Şiddetsizlik ya da Sessizlik-Gençler Ne Düşünüyor?” Katılımcı Gençlik Derneği, Gençlik Gündemi Derneği ortaklığıyla Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilen Erasmus+ Programı kapsamında gerçekleştirilecek olan “Şiddetsizlik ya da Sessizlik-Gençler Ne Düşünüyor?” adlı Ana Eylem 3 – Yapılandırılmış Diyalog projesi kapsamında birlikte çalışabileceği gönüllü ekip arkadaşları aramaktadır.


Ulusal Gençlik Toplantısı formatında hazırlanmış olan bu toplantıya Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesinden 26 gençlik çalışanı, 81 ilden 81 genç ve 25 Konuşmacı, Uzman ve Politika Yapıcı dâhil edilecektir.
Proje 19 ay boyunca devam edecek ve bu süreçte 2 tane ulusal gençlik toplantısı, yerel bilgilendirme toplantıları, online anketler, basın toplantıları, Politika Belgesi oluşturma ve benzeri bir çok çalışma düzenlenecektir.
Gerçekleştireceğimiz bu proje ile gençleri politika üretme sürecine katarak kadına karşı şiddetin azaltılması ve şiddet mağdurlarının topluma tekrardan katılması için çözüm bulmayı amaçlamaktayız.
Projenin Genel Hedefleri:
– Kadına karşı şiddetin azalmasını sağlamak amacıyla farkındalık oluşturmak;
– Kadınları ve cinsiyet eşitliğini destekleyen politikaları, yasalar ve mevcut yasaların yaptırımlarını arttırmaya yönelik politika belgesi oluşturmak;
– Kadınları haklarından ve şiddet gördükleri takdirde nasıl yardım alabileceklerine dair bilgilendirmek;
– Cinsiyet eşitliği ve kadına karşı şiddet temalı etkinlikler düzenlemek;
– Eğitimde ve dildeki cinsiyetçilik üzerine algı oluşturmak;
– Eğitimde ve dildeki cinsiyetçilik sorununa gençler ile birlikte çözüm önerileri sunmak;
– Şiddet sonrası kadınların toplumsal hayata yeniden entegrasyonu hakkında çalışmalar yürütmektir.
Proje faaliyetleri konferans, seminer, forum, söyleşi, çalıştay gibi farklı organizasyonları içermektedir. Bu organizasyonlar ile gençler uzmanlar ve karar alıcılar/politika yapıcılar ile bir araya gelme şansı bulacaklardır.
Öngörülen sonuç ve etkiler;
Türkiye’nin farklı coğrafi bölgelerinden ve şehirlerinden gelen gençler, farklı kültürel geçmişlere sahip olan diğer katılımcılar ile faaliyetler süresince aktif bir etkileşim içinde olacaklardır. Toplantılar süresince katılacakları konferans, forum, seminer, söyleşi, çalıştay ve diğer etkinliklerde kendi fikirlerini beyan etmelerinin yanı sıra diğer yerel ve bölgesel pratikleri de öğrenme fırsatı elde edeceklerdir. Yine bu farklılıklara rağmen birlikte uyum içinde çalışmayı öğrenip, takım çalışması bilincini geliştirirken aynı zamanda ortak bir soruna birlikte çözüm üreteceklerdir.

Ekip Arkadaşlarında Aranan Nitelikler;
– Bu konu hakkında çalışmaya motivasyonu yüksek, iletişim becerileri yüksek, grup çalışmalarına yatkın,
– Cinsiyet eşitliği, şiddet, kadın veya gençlik çalışmalarında daha önceden proje deneyimi olan,
– En az 19 ay bu projede yer alabileceğini taahhüt edebilen,
– Konferans, söyleşi, forum gibi farklı organizasyonlar konusunda tecrübeli/bilgili,
– Lisans öğrencisi veya mezun,
– Sosyal medyaya hakim,
– Grafik tasarımı konusunda deneyimli,
Gönüllü ekip arkadaşları arıyoruz. Bu şartlardan üçünü karşılayan adayların özgeçmişlerini kadinzirvesi@gmail.com ve cc: katilimcigencder@gmail.com adreslerine, en geç 28 Mart Pazartesi gününe yollamaları gerekmektedir.

Başvuru için: 

www.younclusion.com