HABERLER
DÜNYA BANKASI ÖDÜLLÜ ' FACESTAJ ' PROJESİ GENÇLİÐİN HİZMETİNDE !

FaceStaj gençlere staj yeri bulmakla beraber, gençlerin profillerini oluşturabildikleri bir sosyal paylaşım network sistemidir.


Gençlik Gündemi Derneği Dünya Bankası'nın Yaratıcı Kalkınma Fikirleri Yarışması'na proje sunmuştur. 792 proje arasından ‘FACESTAJ’ adlı projemiz ön değerlendirmesinden geçtikten sonra İstanbul’da düzenlenen yarışmada  yaratıcı  fikir ödülü almayı hak kazandı.

Projemiz gençliğin staj olanaklarını sağlamada ve istihdama teşvik oluşturma amacındadır.

FACESTAJ adlı  projemiz proje fikri olarak Türkiye’de ilk olup  öncelikle Türkiye sonrasında dünyanın birçok ülkesinde uygulanacaktır.

FACESTAJ  sistemi:

Gençlerin ‘’FACESTAJ’’ çatısı altında niteliklerini tanımlayarak kendilerini, dinamik ve güncel bir sanal ortamda  stajyer talebi olan kişi ve kuruluşlara tanıtabilmesi,Stajyer ihtiyacı olan kişi ve kuruluşların kendi kurumlarına stajyer bulmaları için FACESTAJ bünyesindeki gençlere erişilmesinin sağlanması ve  gençlerin bilgi paylaşımlarının yer aldığı   interaktif  NETWORK   ağıdır.

FACESTAJ dahilinde  gençlerin iş  hayatlarında yaşadıkları  durumlar için bilgi aktarımlarının paylaşılması, grupların kurulması ve etkinliklerin yayınlanmasıyla gençlerin diyalog halinde olmalarına  olanak sağlanacaktır.

Gençlerin İş becerilerinin arttırılması, kariyer ve kişisel gelişiminin sağlanması için stajyer adaylarına uzmanlar tarafından Kişisel Gelişim Eğitimleri verilerek stajyer adayının kendilerini tanımalarına olanak sağlanması ve yeni iş ortamına hazırlaması  sağlanacaktır.

Stajyer adaylarına çeşitli eğitim seminerleri düzenleyerek gençleri iş hayatına hazırlamak ve staj öncesi bu seminerlere  katılan gençlere ‘Bilinçli Stajyer Sertifikası’ takdim edilerek ; gençlerin işverenlerle iletişim kurmalarını sağlayan, edindikleri referanslarla mezun olduktan sonra iş bulma imkânlarını arttıran çok önemli bir fırsattı elde etme şansına sahip olacaktır.

DÜNYA'DA BİR İLK

Türkiye’de Stajyer adaylarına özel olan bu web sayfasında gençlerin kendilerini ifade edebilecekleri Canlı Mülakat videoları sayesinde,bir iş görüşmesi simülasyonu gerçekleştirilecektir.Böylece gençler kısa bir sürede birçok iş verene niteliklerini tanıtma şansına sahip olacaklardır.

Dünya’da ilk kez gerçekleştirilecek olan bu simülasyon iş görüşmesi ilk kez bu proje sayesinde Türkiye’de gençliğin hizmetine sunulacaktır.

Facestaj Kariyer Planlama Merkezine Dahil olmak için tıklayınız.

FACESTAJ KOORDİNASYON MERKEZİ